Balassagyarmat Város Civitas Fortissima (Legbátrabb város) emlékévet rendez annak tiszteletére, hogy száz évvel ezelőtt a megszálló csehszlovák katonaság kiűzésével elérték, hogy a város Magyarország része maradt.

A centenáriumi emlékévhez kapcsolódóan valamennyi 2019. évi általunk rendezendő sportesemény kapcsolódni fog a „Civitas Fortissima 100" programsorozathoz.

Kívánunk mindenkinek Áldott, Békés Karácsonyi Ünnepeket és Sikerekben Gazdag Boldog Új Esztendőt!

Egyesületünk elnöksége a szakosztályvezetőkkel közösen megtartotta az év utolsó elnökségi ülését. A beszámolókból kiderült, hogy a Vitalitás SE ismét egy sikeres évet tudhat maga mögött.

Egyesületünk elnökével készült interjú olvasható a Gyarmati Hírek novemberi számában

Október 23-a alkalmából megtartott városi ünnepi képviselő testületi ülésen 10 sportolónk részesült Jó Tanuló Jó Sportoló díjazásban: Bíró Benjámin (atlétika), Bódi Dalma Magdolna (erőemelés), Csábi Dorka (kajak-kenu), Halaj Liza (erőemelés), Imre Roland (atlétika), Nagy Dorottya (látványtánc), Pásztor Alíz (látványtánc), Siket Flóra (kajak-kenu), Stolcz Anna (látványtánc), Tóth Imola (látványtánc).