A karate szó hallatára mindenki azt hiszi, hogy egy durva sportról van szó, pedig ez tévedés. Sportágunk kitartásra, önfegyelemre nevelés fejleszti a mozgáskultúrát. Emellett kitűnő erőnlétet, állóképességet biztosít. Szerencsénkre sok versenyen vehetünk részt, ahol a küzdelmek különböző korosztályokban, és súlycsoportokban zajlanak, férfi és női ágon.

A kataversenyek (árnyékharc) övfokozat (kyu) szerint zajlanak. Sportolóink mindent megtesznek annak érdekében, hogy öregbítsék sportágunk hírnevét, és minél szélesebb körben meg¬ismertessék, megszerettessék azt. Nagy kihívás számukra a nyári és téli edzőtábor, ahol más dojók karatékáival közősen gyarapítják tudásukat, Japán nagymesterek vezetésével.