Adó 1%

Tatabányán került megrendezésre az ez évi Atlétikai Serdülő Országos Bajnokság, ahol kalapácsvetésben Imre Roland II. helyen, Péter Dorina VI. helyen, Szeghalmi Anna VII. helyen és Csernyik Benjámin X. helyen végzett.

Budapesten került megrendezésre a 2020. évi Junior és Utánpótlás Atlétikai Magyar Bajnokság, ahol a Vitalitás SE tagja Csernyik Dzsenifer kalapácsvetésben II. helyen végzett.

A koronavírus-járvány korlátozásai után először Szombathelyen léphettek dobóketrecbe a balassagyarmati Vitalitás SE kalapácsvetői.

A Szombathelyi Dobó SE – Németh Pál Dobóakadémia nyári versenysorozatának állomásán Fábián Gábor hat tanítványát is elindította, akik a gyakorlás jegyében nehezebb szerrel is megmérték tudásukat.

A fiúknál Imre Roland (képünkön) hatalmas egyéni csúccsal vetette észre magát, 62 méteres rekordját 69,90-re javította a 4 kilós szerrel. Ez nem csak egy ezüstérmet jelentett a serdülő atléta számára, hanem – tudomásunk szerint – megyei csúcsot is ezzel a szerrel.

Azt, hogy a veszélyhelyzet alatt sem tétlenkedtek a gyarmatiak, az is bizonyítja, hogy szinte mindenki új egyéni rekorddal térhetett haza, Csernyik Benjámin például hét méterrel szárnyalta túl korábbi legjobbját.

Bővebben: Csúcsokkal tértek vissza a ketrecbe a gyarmati dobók

Fábán Gáborral a nool.hu készített riportot, mely a képre kattintva olvasható