Elkezdődött az idei versenyszezon a hegyi kerékpáros és a triatlon szakosztálynál is. Már négy versenyen vagyunk túl, és hamarosan következnek az újabbak.

Április 30-án a Dejtári Duatlon került megrendezésre, ami idén már ranglista verseny volt. Itt Gombolai László versenyzőnk a leghosszabb, Sprint távon érte el Senior 2 kategóriában a 4. helyezést, ami MTB kerékpárral szép eredmény az országúti kerékpárokkal rendelkező duatlon mezőnyben.

Másnap ezt követte a Balatonfüreden megrendezett  II. Balaton Mountainbike Maraton, amelynek rövidtávján a 13. helyet szerezte meg.

Versenyzőnk ezután sem pihent sokat, a következő szombaton, május 6-án rajthoz állt a felsőtárkányi V. Nyílt Hegyifutó Maraton és Félmaraton Bajnokságon. Itt a 21 km-es távon, Férfi 3 kategóriában, majdnem 1000 méter szintkülönbséget legyőzve a 7. helyet szerezte meg.

Dósa Márton versenyzőnk a hegyi kerékpáros szezont országúti kerékpáron kezdte, az Esztergomban megrendezett XV. Kínok Kínja versenyen. A verseny a nevének megfelelően nem tartozik a könnyen teljesíthető futamok közé, köszönhetően a szűk limitidőnek, a 102 kilométeren 1500 méter szintemelkedésnek, amely nem ritkán 15% feletti emelkedőket jelent. A versenyzőnk 10 percet javítva a tavalyi eredményén, a kategóriájában a 67-ik helyen végzett.