391
Cikkmegtekintések találatai
567638

XIV. Bükk Maraton - Felsőtárkány, 2014.08.03

Komoly csapattal indultunk meg a nyár egyik legkeményebb hegyikerékpáros maratonjának a XIV. Bükk Maratonnak. Az idei nyár esőzései miatt némileg módosított nyomvonalon, de továbbra is vadregényes, patakátkelésekkel, sziklamászásokkal tarkított pályán a klasszikus 3 távon került megrendezésre a verseny.

Rövid és középtávosaink 4 érmet szállítottak: a remek szezont maga mögött tudó Dósa Eszti még mindig verhetetlen a középtávos nők között, a master 3-as Gévay Lillianna ezen a versenyen sem talált legyőzőre a rövid távon, az utámpótlás kategóriás Nagy Vanessza a rövidtávos U15-ös mezőnyben szerezte meg a bronzérmet, ahogy Ibrányi Attila is, aki a középtávon a master 1-es mezőnyben két és fél órás versenyzés után alig 4 perccel maradt el a győztes mögött, így lett harmadik.

XIII. Mátra Maraton - Gyöngyös-Sástó, 2014.08.31

A Mátrai Bringás Hétvége (2014. augusztus 30-31.) legnagyobb eseménye XIII. Mátra Maraton, mely egyben az idei évi MTB Maraton Magyar Bajnokság is volt egyben. A Mártában rendezett verseny a klasszikus magyar MTB maratonok között nem hiába élte mag a tizenharmadik alkalmat.

Jubileumot is ünnepeltünk: 8 éve épp ezen a versenyen debütált egy fiatal hölgy, aki idén az UCI MTB Maraton szakágának világranglistáját vezeti, igen ő Dósa Eszti! Sajnos nem sikerült a címvédés, az elmúlt időszak kemény versenyszezonja rányomta bélyegét erre a versenyre, így Eszti és a master 3-as nők között esélyes Gévay Lillianna is "csak" ezüstérmes lett.