"Nagy volt a felháborodás Balassagyarmaton azután, hogy a város önkormányzata komoly összegekkel csökkentette – utólagosan – a tavalyi évre testületileg megállapított sportegyesületi támogatásokat. A mintegy hatmillió forintos elvonás különösképpen három klubot érint, akik viszont az Ipoly-parti település versenysportjának zömét biztosítják. Ráadásul erről, az elmondások alapján csak a tavalyi év utolsó napjaiban szembesítették az érintetteket.

Az elmúlt években jól kialakult rendszer szerint működött a balassagyarmati, önkormányzati sportfinanszírozás. Az alapelv az volt, hogy minden sportegyesületnek jár a támogatás, tehát ha kisebb mértékben is, a legalacsonyabb szinten működő és kevésbé népszerű sportágat működtető klubok is kaptak juttatást a várostól."

Az egyesületünket is érintő cikk a www.nport.hu oldalon folytatódik itt >>>