Adó 1%

A koronavírus-járvány korlátozásai után először Szombathelyen léphettek dobóketrecbe a balassagyarmati Vitalitás SE kalapácsvetői.

A Szombathelyi Dobó SE – Németh Pál Dobóakadémia nyári versenysorozatának állomásán Fábián Gábor hat tanítványát is elindította, akik a gyakorlás jegyében nehezebb szerrel is megmérték tudásukat.

A fiúknál Imre Roland (képünkön) hatalmas egyéni csúccsal vetette észre magát, 62 méteres rekordját 69,90-re javította a 4 kilós szerrel. Ez nem csak egy ezüstérmet jelentett a serdülő atléta számára, hanem – tudomásunk szerint – megyei csúcsot is ezzel a szerrel.

Azt, hogy a veszélyhelyzet alatt sem tétlenkedtek a gyarmatiak, az is bizonyítja, hogy szinte mindenki új egyéni rekorddal térhetett haza, Csernyik Benjámin például hét méterrel szárnyalta túl korábbi legjobbját.

Idén egyébként Imre Roland és Csernyik Dzsenifer is bekerült a korosztályos válogatottba, de a versenyeket a világjárvány miatt elhalasztották. Dzsenifer a szlovák ligasorozat első fordulóján vendégszerepel, míg a klubtársai legközelebb Székesfehérváron fognak kalapácsot a hónap végén.

A Vitalitás SE dobóinak eredményei:

Lányok. Újonc-ifjúsági (3 kg, 6 induló): 5. Szeghalmi Anna Katalin 37,43 méter. 6. Péter Dorina 36,70. Serdülő-junior (6): 5. Szeghalmi Anna Katalin 33,32. 6. Péter Dorina 31,17. Felnőttek (6): 6. Csernyik Dzsenifer 43,44.

Fiúk. Serdülők (5 kg, 5): 2. Imre Roland 55,57 … 4. Bíró Benjámin 48,68. Serdülők (4 kg, 8): 2. Imre Roland 69,90 … 6. Bíró Benjámin 56,64 … 8. Csernyik Benjámin 41,45.